Czym jest SEO?

Search Engine optimization (SEO) to praktyka zwiększania liczby i jakości odwiedzających stronę internetową poprzez poprawianie rankingów w wynikach wyszukiwarek algorytmicznych.

Badania pokazują, że strony na pierwszej stronie Google otrzymują prawie 95% kliknięć, a badania pokazują, że wyniki, które pojawiają się wyżej na stronie, otrzymują zwiększoną szybkość klikania( CTR)i większy ruch.

Średnia liczba kliknięć w Google (CTR)

Algorytmiczne ("naturalne", "organiczne" lub "Bezpłatne") wyniki wyszukiwania to te, które pojawiają się bezpośrednio pod najlepszymi reklamami pay-per-click w Google, jak zaznaczono poniżej.

Wyniki Wyszukiwania W Google

Istnieją również różne inne oferty, które mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania Google, takie jak oferty map, filmy, Wykres wiedzy i wiele innych. SEO może również poprawić widoczność w tych zestawach wyników.

Jak działa SEO?

Google (i Bing, które również napędzają wyniki wyszukiwania Yahoo) oceniają wyniki wyszukiwania w dużej mierze na podstawie trafności i autorytetu stron, które indeksują i zawierają się w indeksie internetowym, na zapytanie użytkowników, aby zapewnić najlepszą odpowiedź.

Google wykorzystuje ponad 200 sygnałów do oceny wyników wyszukiwania, A SEO obejmuje działania techniczne i kreatywne, aby wpływać i ulepszać niektóre z tych znanych sygnałów. Często warto nie skupiać się zbytnio na indywidualnych sygnałach rankingowych i patrzeć na szerszy cel Google, aby zapewnić najlepsze odpowiedzi dla swoich użytkowników.

SEO polega zatem na upewnieniu się, że strona internetowa jest dostępna, sprawna technicznie, używa słów wpisywanych przez ludzi w wyszukiwarkach i zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika, z użytecznymi i wysokiej jakości treściami eksperckimi, które pomagają odpowiedzieć na pytania użytkownika.

Google ma bardzo duży zespół oceniających jakość wyszukiwania, które oceniają jakość wyników wyszukiwania, które są wprowadzane do algorytmu uczenia maszynowego. Wytyczne dotyczące jakości wyszukiwania Google zapewniają wiele szczegółów i przykładów tego, co Google klasyfikuje jako wysokiej lub niskiej jakości treści i strony internetowe, a ich nacisk na chęć nagradzania witryn, które wyraźnie pokazują swoją wiedzę, autorytet i zaufanie (EAT).

Google wykorzystuje algorytm oparty na hiperłączach (znany jako "PageRank") do obliczania popularności i autorytetu strony, i chociaż Google jest dziś znacznie bardziej wyrafinowany, nadal jest to podstawowy sygnał w rankingu. SEO może zatem obejmować również działania mające na celu poprawę Liczby i jakości "linków przychodzących" do witryny internetowej, z innych stron internetowych. Działalność ta była historycznie znana jako "budowanie linków", ale tak naprawdę jest to tylko marketing marki z naciskiem online, na przykład za pośrednictwem treści lub cyfrowego PR.

Odnośne i renomowane strony internetowe łączące się ze stroną internetową są silnym sygnałem dla Google, że mogą być interesujące dla jej użytkowników i można ufać, że pojawią się w wynikach wyszukiwania dla odpowiednich zapytań.

Jak zrobić SEO

SEO obejmuje działania techniczne i kreatywne, które są często zgrupowane w "SEO na miejscu" i "SEO poza siedzibą". Terminologia ta jest dość przestarzała, ale jest przydatna do zrozumienia, ponieważ dzieli praktyki, które mogą być wykonywane na stronie internetowej iz dala od strony internetowej.

Działania te wymagają wiedzy specjalistycznej, często od wielu osób, ponieważ umiejętności wymagane do ich realizacji na wysokim poziomie są zupełnie różne – ale można je również nauczyć. Inną opcją jest wynajęcie profesjonalnej agencji SEO lub konsultanta SEO, który pomoże w wymaganych obszarach.

SEO na miejscu

SEO na miejscu odnosi się do działań na stronie internetowej w celu poprawy organicznej widoczności. Oznacza to w dużej mierze optymalizację strony internetowej i treści w celu poprawy dostępności, trafności i doświadczenia dla użytkowników. Niektóre z typowych działań obejmują –

Keyword Research-Analiza rodzajów słów i częstotliwości używanych przez potencjalnych klientów, aby znaleźć usługi marki lub produkty. Zrozumienie ich intencji i oczekiwań użytkowników z ich wyszukiwania.

Audyt techniczny-zapewnienie, że witryna może być indeksowana i indeksowana, jest prawidłowo ukierunkowana geograficznie i wolna od błędów lub barier dla doświadczenia użytkownika.

Optymalizacja na miejscu – poprawa struktury witryny, wewnętrznej nawigacji, wyrównania na stronie i trafności treści w celu nadania priorytetu kluczowym obszarom i ukierunkowania na odpowiednie frazy wyszukiwania.

User Experience-zapewnienie, że treści pokazują wiedzę, autorytet i zaufanie, jest proste w użyciu, szybkie i ostatecznie zapewnia najlepsze możliwe wrażenia użytkownikom na tle konkurencji.

Powyższa lista dotyczy tylko niewielkiej liczby działań związanych z SEO na miejscu jako przegląd.

Offsite SEO

Offsite SEO odnosi się do działań prowadzonych poza stroną internetową w celu poprawy organicznej widoczności. Jest to często określane jako "link building", który ma na celu zwiększenie liczby renomowanych linków z innych stron internetowych, ponieważ wyszukiwarki wykorzystują je jako punktację jako wotum zaufania.

Linki ze stron internetowych i stron z większym zaufaniem, popularnością i trafnością przekażą większą wartość innej witrynie, niż nieznana, słaba witryna, której nie ufają Wyszukiwarki. Więc jakość łącza jest najważniejszym sygnałem.

Niektóre z typowych działań obejmują –

Treść ("Marketing") - renomowane strony internetowe odsyłające do wyjątkowych treści. Tworzenie niesamowitych treści pomoże przyciągnąć linki. Może to obejmować przewodnik, historię, wizualizację, wiadomości lub badania z atrakcyjnymi danymi.

Digital PR-PR zapewnia powody dla innych stron internetowych, aby rozmawiać i linkować do strony internetowej. Może to być wewnętrzny przepływ Wiadomości, Pisanie do zewnętrznych publikacji, oryginalne badania lub badania, wywiady z ekspertami, cytaty, lokowanie produktu i wiele innych.

Zasięg i promocja-polega na komunikowaniu się z kluczowymi dziennikarzami, blogerami, influencerami lub webmasterami na temat marki, zasobu, treści lub PR, aby zdobyć zasięg i ostatecznie zdobyć linki do strony internetowej.

Oczywiście istnieje ogromna liczba powodów, dla których strona internetowa może łączyć się z inną, a nie wszystkie z nich pasują do powyższych działań. Może to obejmować wystąpienie na wydarzeniu, które jest omawiane przez lokalnych blogerów, sponsorowanie lokalnej drużyny piłkarskiej lub bycie wymienianym przez dostawców jako przykłady.

Dobrą zasadą dotyczącą tego, czy link jest wartościowy, jest rozważenie jakości ruchu polecającego(odwiedzający, którzy mogą kliknąć link, aby odwiedzić Twoją stronę). Jeśli witryna nie wyśle żadnych odwiedzających, lub publiczność jest całkowicie niepowiązana i nieistotna, może to nie być link, który warto realizować.

Ważne jest, aby pamiętać o schematach linków, takich jak kupowanie linków, nadmierna Wymiana linków lub niskiej jakości katalogi i artykuły, które mają na celu manipulowanie rankingami, są niezgodne z wytycznymi Google i mogą podjąć działania, penalizując stronę internetową.

Najlepszym i najbardziej zrównoważonym podejściem do ulepszania linków przychodzących do strony internetowej jest zarabianie na nich, zapewniając prawdziwe i przekonujące powody, dla których strony internetowe cytują i linkują do marki i treści, kim są, usługi lub produktu, które dostarczają lub treści, które tworzą.

Zasoby do nauki SEO

Istnieje wiele przydatnych zasobów w Internecie, aby pomóc dowiedzieć się więcej o SEO. Niektóre z kluczowych zasobów, które polecamy, są następujące.

SEO Starter Guide-od Google

Google Search Quality Rater Guidelines-Od Google

Przewodnik dla początkujących SEO-od Moz

Przewodnik dla początkujących do budowania linków-z Moz

Przewodnik dla początkujących do Content Marketingu-od Moz

Narzędzie SEO Spider - od Screaming Frog

Potrzebujesz pomocy w SEO?

Screaming Frog to agencja SEO, która prowadzi niezwykle skuteczne kampanie SEO w najbardziej konkurencyjnych sektorach, wykorzystując unikalne połączenie wiedzy technicznej i kreatywnej.

Nie ma nic gorszego od nachalnych sprzedawców, dlatego nie zatrudniamy żadnych. Jeśli więc chcesz omówić, w jaki sposób SEO może Ci pomóc z jednym z naszych konsultantów, skontaktuj się z nami, aby porozmawiać.

fj732XCtzsdCLUdj